X. Národné hry špeciálnych olympiád sa konali v dňoch 21.-23. júna 2017. Hry pre športovcov s MP zorganizovalo Special Olympics Slovakia. Prvýkrát  súťažili naši športovci v profesionálnych podmienkach v X-bionic® v Šamoríne. Otváracieho ceremoniálu sa zúčastnili športové osobnosti, ako Danka Barteková, Filip Šebo, Marcel Matanin. Pri organizácií hier pomáhalo 40 dobrovoľníkov z Akadémie policajného zboru a na pravidlá dohliadalo 50 rozhodcov.Počas hier si v atletike, plávaní, stolnom tenise, tenise, cyklistike, modernej gymnastike a v unifikovanom volejbale zmeralo sily viac ako 170 súťažiacich. Hoci šlo o Národné hry, zúčastnili sa ich aj reprezentanti z Maďarska a Čiech. Celé podujatie sa nieslo pod mottom: „Túžbu víťaziť máme rovnakú“. Otvárací ceremoniál – zapálenie olympijského ohňa a vztýčenie vlajky odštartoval hry. Tieto hry boli výnimočné tým, že úspešní športovci sa mohli kvalifikovať na 15. Svetovú letnú špeciálnu olympiádu, ktorá bude o dva roky v Abu Dhabí. Naša škola mala zastúpenie v stolnom tenise a atletike. Najväčší úspech získali atléti. Branislav Sládeček sa v behu na 200 metrov umiestnil na krásnom 1.mieste a v behu na 400 metrov na 2. mieste. Ján Jašík si v behu na 100 metrov právom vybojoval striebro a v skoku do diaľky s výkonom 440 cm sa umiestnil na 4.mieste. Len 10 ročná Lea  Sopóciová sa v behu na 50 metrov umiestnila na 2.mieste a v hode kriketovou loptičkou na 4. mieste. Naši športovci si zabehli aj štafetu 4x100 metrov, v ktorej im pomohol k 3.miestu reprezentant z Košíc. Stolní tenisti tiež získali umiestnenie. Najúspešnejší bol Jaroslav Rác, ktorý sa v dvojhre umiestnil na 3.mieste. Elin Balážová v dvojhre obsadila 4.miesto a Jaroslav Rác spolu s Jakubom Štrkáčom v štvorhre vystúpili na stupienok ôsmy. Jakub Štrkáč sa v dvojhre postavil na stupienok číslo 6. Musíme uznať, že reprezentanti stolného tenisu z Maďarska boli výkonnostne lepší.