Na národných atletických pretekoch špeciálnych olympiád v Bratislave v dňoch 19. – 20. septembra 2016 bojovali o medaily aj žiaci našej školy: Jaroslav Rác, Štefan Biznár a Branislav Sládeček. Získali celkom 8 medailí. Jaroslav Rác v behu na 200 m s časom 0:32:39 sa umiestnil na 1.mieste, za skok do výšky 135 cm si vybojoval striebro a pre zlatú medailu si v štafete zabehol pre zlato. Štefan Biznár reprezentuje školu nielen v atletike, futbale, či plávaní. Tentokrát si na atletických pretekoch urobil svoj osobný rekord vo vrhu guľou a s vrhom 923 cm sa postavil na najvyšší stupienok. V skoku do výšky je začiatočník, ale aj tak podal krásny výkon – 135 cm a strieborná medaila sa zaleskla na jeho hrudi. V zmiešanej štafete tiež uspel a zlato bolo jeho. Branislav Sládeček je začínajúcim, ale už úspešným pretekárom. V náročnej disciplíne – beh na 400 m podal fantastický výkon a striebro bolo jasné. Najviac pretekárov bolo v behu na 100 m a v silnej konkurencii zabehol vynikajúci čas – 0:13:58 a bronzová medaila mala majiteľa. Okrem športových úspechov sme trocha spoznali hlavné mesto, videli sme Dunaj, Bratislavský hrad, Dóm sv. Martina, Slavín a previezli sme sa električkou. A atletické preteky sa konali na atletickom štadióne FTVŠ, takže už vieme, kde sa pripravujú na svoje povolanie budúci učitelia telesnej výchovy. Dokonca sme mnohých aj stretli a spolu s nimi sme aj obedovali.