Jedli sme zdravo a hýbali sa!

V rámci projektu Hovorme o jedle sa zapojili žiaci spojeného 6. a 7. ročníka A variantu do realizácie vyhlásenej témy Jedz a hýb sa!

Na hodine pracovného vyučovania pripravili chlapci zdravé a chutné ovocné a zeleninové smoothie. Samotnej príprave predchádzal nákup v obchodoch a porovnávanie cien s cieľom šetrenia finančnými prostriedkami. Niektoré druhy si však žiaci dokázali vypestovať aj v školskej záhradke na hodinách pestovateľských prác. 

Rozhodli sa pre prípravu troch druhov smoothie. A tak plnili smoothie mixér mrazenými čučoriedkami, ananásom a kúskami pomaranča, neskôr rozmixovali banán s kokosovým mliekom a škoricou a napokon pripravili smoothie z cvikle, mrkvy a jabĺk.

Nasledovala ochutnávka jednotlivých druhov. Chlapci pozvali na ochutnávku aj svoje spolužiačky.

Viacerí žiaci ochutnali smoothie prvýkrát, iní ho bežne pripravujú aj doma, no priznali sa, že si doň radi pridávajú aj veľa cukru či zmrzlinu. Teraz mali možnosť zistiť, že aj čerstvé či mrazené ovocie a zelenina chutia rovnako dobre aj bez rafinovaných cukrov.

Keďže šiestaci a siedmaci radi športujú a sú úspešní v mnohých športových súťažiach, nebolo im treba dvakrát vysvetľovať, že k zdravému spôsobu života patrí aj dostatok pohybu. Stolný tenis a futbal sú ich najobľúbenejšie druhy športu. Preto sme školský deň ukončili športovými aktivitami na školskom ihrisku.

Mgr. Júlia Moravíková, triedna učiteľka

Trieda B2

V školskom roku 2017/2018 navštevuje triedu B2 5 žiakov z viacerých ročníkov B variantu.

Triedna učiteľka: Mgr. Valéria Kuceljová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trieda s IVP

V priloženej prezentácii si môžete pozrieť triedu s IVP v školskom roku 2017/2018.

Trieda prípravného ročníka 2017/2018

V školskom roku 2017/2018 navštevuje triedu prípravného ročníka 7 žiakov.

Triedna učiteľka: Mgr. Eva Kováčiková

Pedagogický asistent: Mgr. Daniela Vyšná