Nádherná a očarujúca jeseň hrala všetkými farbami aj v našej triede. Vietor sa popreháňal nielen po uliciach, ale pani Jeseň zafúkol aj do našej triedy a priniesol nám nádherné jesenné motívy. Tekvičky, jabĺčka, hruštičky a ostatné ovocie sa zmenili na rozprávkové postavičky. Sladké ovocie, ktoré je plné vitamínov deťom veľmi chutilo. Keď vykuklo slniečko, vetrík nás spolu so šarkanmi odniesol do parku. Odrazu sme sa ocitli v nádhernej krajine plnej pestrofarebných listov. Listy, ktoré padali zo stromov nám pripravili nevídanú krásu. Bolo úžasné počuť šušťanie listov pod nohami.      S plnou taškou pestrofarebných listov sme sa vrátili do triedy, kde sme si vyrobili nádhernú jesennú vílu. Jeseň je prekrásne ročné obdobie, ktoré má svoje čaro. Možno aj dažďové kvapky, ktorých býva viac, sa nám snažia vyrozprávať rozprávkový príbeh. Matka príroda nám opäť priniesla nezabudnuteľný pohľad. Keď pôjdeme po lese, skúsme sa nadýchnuť a započúvať sa, ako nám vetrík hovorí, že onedlho Jeseň odovzdá svoje žezlo pani Zime.

                                                                                                                                   Mgr. Mária Holáčiková