UF macrameMacramé je technika, ktorá bola populárna na Slovensku v 70. rokoch minulého storočia. Táto technika viazania uzlov zažíva v súčasnej dobe veľký comeback. Zo špagátu sa tak dajú vyrobiť nie len dekoratívne prvky do domácnosti, šperky či módne doplnky, ale táto ručná práca predstavuje ajformu oddychu, relaxu. Na našej škole sme dali priestor mnohým tradičným remeslám, jednak na pracovnom vyučovaní, jednak v rámci predmetu remeselná výchova. Na vyučovanie sme pozvali bývalú zamestnankyňu našej školy, Annu Pinčíkovú, ktorá sa technike macramé naplno venuje. Našim žiakom ukázala mnoho výrobkov, ktoré vzišli spod jej šikovných rúk a naučila ich základy viazania uzlov na jednoduchom, ale veľmi modernom dekoratívnom výrobku. Žiaci si osvojili základy macramé na výbornú. Už teraz sa tešia na pani Pinčíkovú, ktorá prisľúbila ďalšiu návštevu našej školy, aby tak sprostredkovala žiakom ďalšie zaujímavé prvky tejto techniky.

Mgr. Júlia Moravíková