UF R HKDňa 30.03.2023 sa v Dome kultúry v Bytči konal XXVI. ročník Regionálnej prehliadky v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín žiakov špeciálnych škôl. Organizátorom prehliadky boli zamestnanci našej školy.  Predstavilo sa nám 43 žiakov z Bytče, Čadce, Turzovky, Kysuckého Nového Mesta, Martina, Žiliny, Považskej Bystrice, Púchova a Ilavy. Členovia poroty, ktorú tvorili Lada Rybáriková, Dagmar Ficeková a Milada Randová, mali neľahkú úlohu, vybrať z veľkého množstva recitátorov tých, ktorí postúpia na krajské kolo v prednese poézie a prózy žiakov špeciálnych škôl Žilinského kraja, Gaňovu Tarnavu. Z našej školy sa to podarilo týmto žiakom: Matej Hroško, Ondrej Jakubík, Michaela Chachulová, Miriam Rácová, Vanesa Chvalníková a Tomáš Rychtarčík. Všetci recitátori boli veľmi šikovní a predviedli jedinečné výkony. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

Mgr. Katarína Hrtánková Sečňová, Mgr. Martina Koišová