Fotka Patrika Černana.Patrikovi sa splnil sen!  Pocestuje do Tokia so slovenským paralympijským tímom.

Do výtvarnej súťaže profesora Karola Ondreičku „Mesiac detskej tvorby“ sme sa s výtvarnými prácami našich detí zapojili aj do jej tohtoročného, jubilejného XX. ročníka. Témy súťaže V Krajine drakov, Rozprávka - Červená Čiapočka, Ako išlo vajce na vandrovku, Janko Hraško, Slovenský plynárenský priemysel očami detí, Naša Zem a Maskot na letné paralympijské hry v Tokiu 2020 oslovili aj našich žiakov a vytvorili veľmi pekné práce. Ocenila to aj odborná porota, o čom svedčí skutočnosť, že spomedzi takmer 4 400 zaslaných prác detí z 306 špeciálnych základných škôl, detských domovov, sociálnych, nemocničných, integrovaných a reedukačných zariadení z celého Slovenska boli 1. miestom ocenené dve výtvarné práce našich žiakov. Žiačka 8. ročníka Silvia Majerová získala 1. miesto za kolorovanú kresbu na tému Naša Zem. Jej spolužiak Patrik Čerňan sa úspešne popasoval s témou Maskot slovenského paralympijského tímu Tokio 2020 a ako víťaz získal okrem diplomu a vecných cien aj mimoriadnu cenu, ktorú víťazovi udelil Slovenský paralympijský výbor. Je ňou účasť na XVI. letných paralympijských hrách, ktoré sa uskutočnia v metropole Japonska v dňoch 25. augusta – 6. septembra 2020. Patrik si cenu prevzal priamo od predsedu Slovenského paralympijského výboru, pána Jána Riapoša.

Vernisáž výstavy spojená s odovzdávaním ocenení sa konala dňa 28.01.2020 v Kongresovej sále Dunaj v Bratislave. Svojimi vstupmi sa o jej slávnostnú atmosféru postarala speváčka Katka Feldeková. Samotnú výstavu nainštalovali v priestoroch Galérie v budove SPP, Mlynské Nivy 33/C v Bratislave, spolu s grafikami prvého predsedu odbornej poroty profesora Karola Ondreičku. Ako uviedol predseda poroty, akademický maliar prof. Dušan Kállay, nainštalovanie výstavy práve v priestoroch galérie, kde majú možnosť vystavovať významní umelci, je poctou nielen pre  žiakov, ktorí si to za svoje umelecky hodnotné práce zaslúžia, ale aj pre organizátorov súťaže, Občianske združenie Korytnačky v spolupráci s Nadáciou SPP, Slovenským plynárenským priemyslom a Slovenským paralympijským výborom, za ich záslužnú prácu pri príležitosti zorganizovania už XX. ročníka tejto súťaže. Všetky práce našich žiakov, ktoré boli zaslané na súťaž, si môžete pozrieť TU

Usporiadateľom ďakujeme za zorganizovanie podujatia, nezabudnuteľný zážitok z vernisáže výstavy, ale aj hodnotné ceny, ktoré sme si okrem diplomu a pocitu šťastia doniesli domov. Ďalšie fotografie a informácie z vernisáže si môžete pozrieť aj na týchto stránkach:

https://spv.sk/media/filter/maskot-spt

https://www.spp.sk/sk/vsetky-segmenty/o-spp/podporujeme/galeria-spp/                                                                                                                                               

Mgr. Božena Bašová