Všetci občas potrebujeme zažiť príjemný pocit zvláštnosti a dôležitosti. K tomuto pocitu nám často pomôže úprimný kompliment, ktorý vyvolá úsmev na tvári, pomôže človeku nadobudnúť sebavedomie, úctu k sebe, ale aj úctu k druhým. Týmto vyjadrením vyzdvihujeme niečo, čo sa nám na danej osobe páči. Či je to vzhľad, oblečenie, úprava zovňajšku, účes, ale aj jeho správanie a dobré vlastnosti.

Takto príjemne sa mohli cítiť a vzdávať si komplimenty aj naši žiaci na Deň komplimentov. Tí menší  hľadaním dobrých vlastností  na svojom spolužiakovi. Ale aj to, ako vyzerá, či je slušný, ako sa správa v kolektíve a podobne. Každý si vybral toho svojho kamaráta a mohol si ho aj nakresliť.

Tí starší si pozreli príbeh a zamysleli sa nad tým, kedy naposledy úprimne, zo srdca povedali niekomu niečo pekné a milé. Kedy vyvolali poďakovanie i úsmev na tvári toho druhého.  Kedy obdarili svojich blízkych milými slovami.  V tento deň mali k tomu príležitosť. A veruže sa to niektorým aj podarilo, keď  svojej spolužiačke alebo spolužiakovi vyjadrili milé slová. Ale aj pani učiteľky sa potešili úprimným komplimentom.

                                                                                                                                Mgr. Magdaléna Tóthová